Kategori: Erkek üreme organları


Penis büyütmePenis büyütme

Penis Latincede kuyruk anlamına gelmektedir. Penis içinde uzunlamasına süngerimsi dokular içeren ve içinde idrar ve meninin (sperm-) geçtiği kanalı içeren bir erkeklik organıdır. Cinsel heyecan ile beyin bu organın içindeki süngerimsi dokulara pompalar ve penis sertleşerek birleşmeye hazır hale gelir. Penis sertleşme halindeyken boyuna ve enine büyür.

Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğu gevşek halde 5 ile 9 cm arasında, sertleşme halindeyken ortalama 14 cm boyunda olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Yaygın olarak bilinenlerin tersine penisin büyüklüğü, deri rengi ile ilgili değildir, yani kısa boylu birinin penisi uzun boylu birininkinden daha büyük veya bir zencininki bir beyazdan daha küçük olabilir. Penis boyu ortalama 14 cm olmakla beraber 11-18 cm arası penisler normal boyutlardadır.

Ayrıca penisin normal durumu ile arasında büyük farklar olabilir. Yani sönükken çok iri gözüken bir penis sertleştiğinde daha büyük bir hal almayabilir.

Bütün erkekler penislerinin büyüklüğü ile yakından ilgilidirler. Bu bir erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolü haline gelmiştir. Erkekler cinsel organlarıyla gurur duyar övünürler. Erkeğin cinsel organına verilen güç soyunmayla beraber korkunç bir yarışa girer. Boyut, gücü simgeleyen bu organın yegane güvencesidir. Gören kadının kıyaslama imkanına kavuşması cinsel organı iri boyutlarda olmayan bir erkek için sonun başlangıcıdır. Erkekler arasında da penis boyutunda odaklanan rekabetin bir trajediye dönüşmesi cinsel kimliğin yalnızca bu organa indirgenmesinden kaynaklanır.

Ama peniste veya sexte önemli olan penisin boyu değil, işlevidir. Yani, sizin penisinizle yapabildikleriniz bunu da duygularınızla birleştirmeniz en önemli olanıdır. İri bir penise sahip olacağınıza (ki 18 cm üstü penisler genelde ilişki sırasında kadına zevk yerine acı vermektedir) sertliğini uzun süre tutabilen daha küçük bir penise sahip olmak daha avantajlıdır. Her ikisi de bir arada olursa hiçbir zararı yoktur.

Tabi ki ebat olarak normalin altındaki penislerde hem cinsel ilişki sırasında sorun yaratabilecek hem de psikolojik yönden erkekte sorun yaratacaktır. Normalin altındaki penislere ne yapılabilir; bugün yeni ameliyat teknikleri sayesinde penis boyları uzatılabilmekte, ince penisler çeşitli yöntemlerle kalınlaştırılabilmektedir. Çok başarılı sonuçların yanı sıra pek sonuç alınamayan ameliyatlarda olmaktadır. Bu hastadan hastaya göre değişmektedir. Ülkemizde de bu tip ameliyatlar yapılmaktadır. Ama bu tip ameliyatların her isteyene yapılamayacağı sadece ve sadece çok gerekli vakalara yapılması gerektiğini bildirmek isterim.

Bu arada en çok sorulan sorulardan olan piyasada satılan penis büyüttüğü iddia edilen vakum pompaları veya şu ve bu gibi metotlar gerçek dışıdır, kandırmacadır, hiç bir faydaları yoktur. Bu penis büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları büyütmek bir yana penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklara ters basınç yolu ile zarar vermekte ve sertleşme problemleri yaratmaktadır. Bu yüzden kullanılması zararlıdır. Normal standartlardaki boylar için penis boyunuz ne ise odur, yapabileceğiniz tek şey performansınızı geliştirmek veya boşalma sürenizi uzatmaya çalışmaktır.

İnsan vücudundaki eş organların (eller, gözler, testisler gibi) hiç biri birbirinin aynısı değildir, arada mutlaka bazı farklar vardır.

Tüm insanlarında yapıları ve organları hem dış görünüş olarak hem de işlevleri sırasında farklılıklar gösterirler. Bu farklılık bazen çok çok az , bazen ise çok fazla olabilir.

Penis bildiğimiz gibi bir erkek cinsel organı olup spermleri ( – ersuyu) kadın vajeninin derinlerine bırakma görevi vardır ve bu görev sırasındada kişiye haz (zevk) vermektedir.

Penislerde hem boy olarak hem de şekil olarak bir birinden farklı olmaktadır.

Hiç bir penis şekil olarak cetvelle çizilmiş gibi doğru değildir veya düzgün sınırlara sahip değildir. Bu farklar kişiden kişiye göre değişmekte, kiminde çok az bir sağa veya sola eğrilik olurken bazılarında bu daha fazladır. Bazı penislerde ise hem sağa -sola eğrilikle beraber aşağıya da doğru eğrilik olabilir.

Bunun sınırı nedir? Ne kadar eğrilik normaldir, ne kadarı bir anormallik veya sakatlık olarak görülmelidir?

Bunun kesin sınırı şudur; eğer bu eğrilik sizin cinsel ilişki kurmanızı engelliyor, ilişki sırasında size veya partnerinize acı veriyorsa bu düzeltilmesi gereken bir sorundur.

Bir de eğer kişi ciddi anlamda penisinin eğriliğinden estetik açıdan, yani görüntüsünden rahatsız oluyor ve bu yüzden soyunmaktan kaçınıyor veya ilişkiye giremiyorsa bu da düzeltilmesi gereken bir sorun sayılır.

Penis eğriliği düzeltilir mi?
Evet, her şey yapılabildiği gibi (bu gün yeniden el, parmak veya penisin yapılabildiği bir bilgi ve teknolojiye sahibiz) penis eğriliği de düzeltilebilmektedir.

Eğer sizde de penis eğriliği gibi bir şüphe veya sıkıntı varsa çekinmeden ve mutlaka muayeneye gidiniz. Bu şüphe , sıkıntı, veya utanma duygusu ile geçirdiğiniz her süre sizi üzecek ve cinsel hayatınızı olumsuz etkileyecektir. Hekiminiz sizi aydınlatacak ,eğer gerekli ise cerrahi bir müdahale önerecek ve yapacak veya eğer bir sorun yoksa sizin rahatlamanızı ,kendinize güveninizin gelmesini sağlayacaktır.

Şikayet
Penisiniz ağrıyor veya şişti.

Nedenleri
: Sünnet derisi kendi kendine penisin arka tarafına doğru öne gelmeyecek şekilde büzüldü ve çok şişti. Bu durum antibiyotikle veya tam ya da kısmi sünnetle tedavi edilebilir.

: Penisinizin ucu iltihaplandı ve tahriş oldu. Buna mantar veya bakteri enfeksiyonu veya kimyasal tahriş (giysilerde kalan kuru temizleme maddeleri) neden olur. Çoğunlukla sünnet olmamış veya şeker hastası erkeklerde meydana gelir. Antibiyotik almanız, hayalarınız temizlemeniz ve ağrı giderici merhem kullanmanız gerekebilir.

: Hiçbir neden yokken, cinsel arzu veya faaliyette bulunmadan ereksiyon oluyor. Buna genellikle penisi sertleştiren kanın ani ve çoğu kez bilinmeyen bir nedenle boşalmaması yol açabilir.

Bazen bir hastalık ya da omurilik sinirlerinin yaralanması, bezlerdeki bir durum veya ilaçtan kaynaklanabilir. Gerektiği gibi tedavi edilmezse, ereksiyon bir daha mümkün olmaz.

: Sünnet olmamışsanız fark edemeyeceğiniz küçük, sivilceye benzer bir şey oluştu ve artık kanıyor veya akıntı yapıyor. İdrar yapmak ağrılı hale gelmiş olabilir ve kasıklarınızda yumrular oluştu. Penis kanseri çok ender görülür, çoğunlukla erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir.

Kendiniz Ne Yapabilirsiniz?
Penis ağrısı çoğunlukla kendi kendine tedavi edilemez. Örneğin ağrıyan veya şişen sünnet derisini zorla öne götürmek veya tahriş olmuşsa altını temizlemek tavsiye edilmez.

Eğer cinsel ilişki sırasında ve sonrasında ağrı varsa, bu eşinizin vajinasının kuruluğundan kaynaklanabilir.

Penisinizin ucunda cinsel ilişkiden sonra yara oluşuyor ve siz lateks prezervatif kullanıyorsanız, lateks olmayan bir prezervatif veya başka korunma yöntemini deneyin. Ağrı geçiyorsa, muhtemelen latekse karşı alerjiniz var demektir. Lateks olmayan prezervatifler virüsü de içinde olmak üzere cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklara karşı koruyucu değildir.

Önleme
Önemsiz tahriş ve iltihaplar çoğu kez temizlikle, özellikle sünnet olmadınızsa, cinsel ilişkiden sonraki temizlikle önlenebilir. Sabun ve suyla yıkamaktan başka özel bir şey yapılması gerekmez.http://www.saglikbilgisi.org/penis-buyutme.html


Bu yazı 5.826 defa okunmuş

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
   53 Yorum yapılmış “Penis büyütme”

  emre | 28 Kas 2007 , 14:57

  çok güzel

  Ali Özürk | 21 Kas 2008 , 15:46

  penisi kısa olan ve amaliyata girmek ıstemeyen birine hangi bitkileri önerirsiniz penisini buyutmek için

  kamıl | 30 Kas 2008 , 04:22

  Doğal yollarla penisi nasıl büyütebiliriz

  m.k. | 13 Mar 2009 , 13:39

  penis büyütme hapı kullanıpta fayda gören var mı? yazsın da bir çok kişi para tuzağına düşmesin

  volkan soydan | 22 May 2009 , 16:17

  penüs büyütme ilaçlarının hiç aslı yok boşuna para harcamayın

  burak | 03 Haz 2009 , 02:18

  Arkadaşlar ben penis büyütücü hapı kullandım.3 kutu hap almamı ve kesin çözüm olacağını söylediler.3 kutu kullandım ama 1 mm dahi faydası olmadı. Bunlar para tuzağından başka bir şey değil. Sakın inanıpta almayın sakın. Çok şükür sağlığımdan olmadım. Ya sağlığımdan olsaydım. Saygılarımla

  orkide | 03 Haz 2009 , 17:31

  Ben penis büyütme hapı kullandım ve yararınıda gördüm

  m.kemal | 06 Haz 2009 , 19:02

  Benım de sorunum boyundan degıl inceliğinden dogal yollarla ameliyatsız kalınlaştırma imkanı varmı olmazsa az daha uzatıp kalınlaştırmak istiyorum haplar bantlar vakum pompalar işe yarar mı garantili ve kesin çözüm imkanı varmıdır lütfen yardım edin

  enkariizma | 07 Ağu 2009 , 12:40

  bu ilaçların faydası varmı yokmu biriniz var demiş biriniz yok varsa herkese vardır yoksa kimseye yoktur burda milletin kafasını karıştırmayın

  Ahmet Soydan | 12 Ağu 2009 , 22:56

  bazı bilim adamları yöntemler hakkında halen inkar etsede, amerika’da eyefive firmasının 1998 yılından bu yana günden güne gelişen penis geliştirme labratuarında formül geliştiriyor.

  türkiye’de bir kaç bayisi haricinde tüm hepsinin sahte olduğuda söylenenler arasında. televizyonlarda ve polisin yaptığı opersyonlarda bir çok kaçak vprx yakalandığıda söylenmekte.

  bilginize sunarım:)

  kaplan | 16 Ağu 2009 , 11:30

  arkadaşlar bu ilaçtan kullanıpta fayda gören varmı.. sağlık açısından sorun olurmu kullansak …. iyimidir kötümüdür…. sonuç olarak penisi büyüyen varmı bu ilacı kullandıktan sonra

  alpinalp | 01 Eyl 2009 , 11:18

  Beyler bende bu hapları ve pompayı denedim.benimki normal ama insan birazdaha olsa fena olmaz diyor.Hiçbir faydası yok.oldu diyenler inanın bu işten nemalananlardır.kesinlikle yalan.hele türk piyasasında satılan haplar %90 uydurma taklit.ben orjinal amerikadan aldım.Amerikadan gelenle burdan aldığım arasında benzerlik bile yok.amerikadan gelen gerçek hap sadece sizin günlük seks performansınızı arttırıyor.uzama ile ilgisi yok.1mm uzasaydı gam yemicektim.sakın aldanmayın.bizlerin %90 ını bu işe meraktan sürükleniyor.haksız ve kolay para kazanıyolar.Devlet buna neden izin veriyor bunuda anlamış değilim.tekrar uyarıyorum Ne penis büyütme hapı nede pompa kesinlikle işe yaramıyor.
  saygılar

  engin sercan | 11 Eyl 2009 , 21:37

  bende aldım bu ilaçlardan 3 kutu daha yeni başladım arkadaşlar eyer bir etkisini yada yan etkisini görürsem ki inşallah görmem sizlere buradan yazarım…

  ertuğrul | 15 Eyl 2009 , 01:56

  arkadaşlar ben bir ay kullandım ve 3 kutu aldım devam ediyorum ama hiç bi faydasını görmedim sadece cinsellikte biraz güç veriyo büyüme hikaye eğer üç kutuda büyürse yazarım ama hiç büyücekmiş gibi gözükmüyo

  by-esrarengiz | 28 Oca 2010 , 05:57

  arkadaşlar tıp diyorki piyasada bulunan hapların hiçbir etkisi yoktur aksine yan etkileri vardır kullanmayın ama bazı haplar ve ilaçlar varki bunlarda tarım müdürlüğü tarafaından onay veriliyo demekki denenmiş. acaba tıp dünyasındaki aydınlar para tuzağı dedakleri haplardan korkuyorlarmı acaba yapılacak olan ameleyattaki kazanacakları paranın haplara gitmesinden korktuları içinmidirki haplara boşuna para ödemeyin diyorlar.mademki bu ilaçlar zaralı ve hiçbir etkisi yok neden türkiye cmhuriyeti devletinde özgürce piyasaya sunulabiliyo neden kimse buna dur diyemiyor. denemedim ama bence faydası olur kimine 1 cm kimine 5 cm ….

  mustafa yılmaz | 31 Oca 2010 , 00:15

  merabalar dediniz gibi arkaaşlar penis büyütücüler bir işe yaramıyor ama hocom notunuzda yazdınız gibi bu habı kullananlar tam manasıyla sertleşme olayı olmuyor bende kullandım ve sertleşiyor ama eskisi gibi hocam içeride kanı tutan kapakçıklar eyer basınş yoluyla zarar görmüşşe bun nasıl iyileştiriz hocamm msn den cevap verirseniz şimdiden teşekkürler

  cenk kuzey | 14 Mar 2010 , 01:59

  hocam penis bitkisel yoldan büyütme şansımız varmı teşekkür ederim şimdiden

  mağdur | 24 Nis 2010 , 08:24

  Arkadaşlar ben denedim.Hiçbir faydası yok en önemli zararı ise sizi prostat hastası yapıyor.Yani prostatı büyütüyor.Hatta libido azalması yapıyor.Özellikle Ankara bayilerinden sakın almayın.Hiçbir ciddiyetleri yok. İllaki denemek istiyorsanız İstanbulda ciddi bir iki firma var.Ama ben ilacı tavsiye etmiyorum.Firma weblerindeki kişi görüşleri firmanın hayali kişileridir ve firma sekreterleri bunları uydurmaktadır.

  Melis | 25 Nis 2010 , 01:06

  Arkadaşlar ,ilaç,alet,hap… hepsi palavra.
  Emin olun google ye “Penis Geliştirme metod” yazın.
  orada çıkan sitelerin bahsettiği uygulamalar bence göz atın.
  Kesinlikle mantıklı ve kayda değer.

  hakan | 05 May 2010 , 21:54

  arkadaşlar ben istanbuldan resmi sitesinden aldım 3 kutu kullandım ama hiç bir faydası yok aksine bazen sorun bile cıkartıyordu tamamen sahtekarlık gümrükten bu ilacı getiren firmanın yetkilisiyle tanıştım o bile düzmece dedii sadece yorgunlugu alır ve piskolojik bir olaay sakın paranız boş harcamayın bunun yerıne aktardan 10 tl azgınteke veya çaskır kökü alın aynısı yapıyor ben 300 tl verim cok pişman oldum sakın denemeyin

  Mustafa | 12 May 2010 , 03:55

  Aradaslar emin oluki külliyen yalan yurt dişındakilerde hikaye her iki ulkedeki iaci denedim standardi asmak istedim ama olan zamanıma ve parama oldu arada kaldik falan filan gibi seyler demeyin gercekten işe yaramıyor kesinlikle bu insanlara bu ticareti yapmalarina izin vermeyelim tamamen par tuzagi oyle olsaydi herkezin penisi 25 cm olurdu okadar kolay degil kesinlikle uydurmaca benden demesi parasi rahatsiz eden varsa kullanabilir iyi forumlar…

  Mustafa | 19 May 2010 , 16:32

  Tıp dünyası övünüp duruyor şu şu alanlarda çok yol kat ettik diye,bu alanların içerisine birtürlü penis büyütme işini katamadılar.Dünya nüfusunun yarısı ERKEKLER olduguna göre bu nüfusun belkide yarısı bu sorunla yaşıyor,dolayısıyla onların eşleri ve sevgilileride tam manasıyla seks hayatı yaşayamıyorlar.Bu dünyaya bir dahamı gelinecek herkesin mutlu bir yaşam sürmesi gerekir en çokda seksle ilgili. Lütfen hekimliginizin hakkını verin,yada Amerika damı yoksa dünyanın başka bir ülkesindemi eger bu operasyonlar saglıklı bir şekilde yapılıyor ve güzel sonuç alınıyorsa gidin oralardan ögrenin .Sadece cinsel organı anlatmakla bitmiyor cinsel meseleler,Türk erkekleri olarak bu konuda birilerinin bişeyler yapmasını bekliyoruz.

  volkan | 23 May 2010 , 13:03

  arkadaşlar merhaba.
  Özellikle deneyipte faydasını görmeyen ve diğer arkadaşlarımızında bu para tuzağına düşmelerine engel olan arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. İnternette faydasını gördüm diyen kişilerinde tamamının bu işten nemalandığını düşünüyorum. hem paranızdan hemde sağlığınızdan olmayın. Birçok erkeğin yaşadığı problemi son zamanlarda bende yaşamaktaydım, acaba penisimin boyu ve kalınlığı yeterlimi diye düşünüyordum. ve sitelere penis büyütme ilaçlarına bakmaya başladım.
  Komik gibi gözüksede psikolojik olarak gerçekten insanı bunalıma sokuyor.
  açık konuşmak gerekirse 14cm boyunda bir penise sahibim ve normal gibi düşünüyorum. bence cinsel olarak güçlü olmanın yolu spordan geçiyor. Bir süre düzenli olarak sabah sporu ve egzersizi yapıyordum ve inanın birlikte olduğum kadınlar artık yataktan kaçmak zorunda kalıyordu. Cinsel aktivite sırasında penisim tam sert ve yeterli oluyordu.
  sporu bıraktıktan ve iş hayatının yoğun temposuna girdikten sonra cinsel gücümde azalma oldu. pornografik filmlerde gördüğümüz kişilerin penislerini görünce kendimizinkini yetersiz görüyor olabiliriz. ama malum malesef ülkemizin penis ortalaması 13-15 cm.
  kısacası arkadaşlar Askerdede komutanımızın söylediği gibi, sporsuz ve sigara içen kişiler ciddi cinsel sorunlar yaşayacaktır. spor yapmadan, fosur fosur sigara içen kişiler istediği kadar ilaç kullansa ne yazar. Çelik gibi vücuda, dev gibi ciğere ve yorulmak bilmeyen bünyeye sahip olmak gerekli.
  hepinize bol sporlu sağlıklı ve sigarasız hayat dilerim.

  (onemsiz-kg) | 30 Haz 2010 , 15:48

  Herkese Merhaba,

  Bugüne kadar (27 yıldır) bu şekilde bir problemim olmamıştı ve hiç umursamamıştım çünkü kendimi cinsel istek arzu konusunda hiç bir zaman zayıf görmemiştim.
  Hayatım boyunca her zaman istekli olan ben oldum ki isteğim günlük rutinler haline bile gelmişti bir dönem, şimdilerde ise 2 gün ara verip 2-3 boyunca cinsel ilişkiye girmek daha kolay geliyor ama 3. günün sonunda çok sıkılıyorum ve en az 2 gün ara vermek istiyorum. Resmen dinlenmek istiyorum.

  Kendimde fark etmeye başladığım bu değişimle birlikte aklıma acaba benim penisim ufak (15 cm) ve ondan mı artık çok zevk alamıyorum hatta belkide zevk veremiyorum mu ?! şeklinde sorular geldi. Bunun için iki gündür araştırma yaptım. Son olarak buradayım bu okuduğum en son yazı olacaktır ve kararımı çok net olarak verdim. Sadece sizlerle de paylaşmak istedim ki bakarsınız konu ile ilgili bir kaç kişiye faydam olur.

  İki gündür okuduğum yazılar özellikle gerçek şahısların yazdıkları yazılardan yola çıkarak şuna çok net inandım piyasada internette satılmakta olan penisi büyüttüğü düşünülen tüm bu ilaçların tek bir etkisi var sadece kişide “acaba – neden olmasın” şeklinde bir etki oluşturmak ve sonunda sizin cebinizdeki 100-300 tl yi almak.

  Herşey yalan hepsi yalan tamam ozaman çözüm ne diyorsunuz, işte gerçek olan tek çözüm : ” yaşam şeklimiz “.

  Eğerki günlük hayatınızda çok hareket yapmıyorsanız, spor ile ilginiz yoksa üstüne birde kilonuz normalin üstünde ise heleke heleki birde benim gibi tüm bunların üstüne sigarada kullanıyorsanız bu sorunlar acaba ufakmı acaba neden cabuk yoruluyorum neden yeterince uzun zaman sert kalamıyorum inanınki bunlar iyi günler. Daha kötü olacak 40 – 45+ sonra memnun edemiyeceksiniz çok daha canınız sıkılacak ve daha kötü olacak.

  ÇÖZÜM TEK : Kendim yakın geçmişte uyguladım arasındaki farkları çok net bir şekilde gördüm ve anladım.

  Yapılması geren şey öncelikli olarak fazla kilolarınızı kesinlikle verin ve göreceksiniz penisiniz artık daha büyük duracak.
  Aslında zaten bu boyutta fakat üstündeki lanet yağ katmanı olandan daha ufak gösteriyormuş.

  Sonrasında gündelik hayatınızda hareket edin, zor gibi gözükse de kolay aslında sadece yürüyün. Kısa mesafeleri yürüyerek gidin gelin ama tempolu olsun, isterseniz koşun :)
  Keşke hepimizin vakti olasa o gençlik enerjimizle basketbol,futbol, yüzme sürekli devam etsek değilmi ? Keşkeeeee.

  Sonrasında gündelik hayattaki hareket yetersiz ve mağlesef yetmiyor. En zor olanı da bu çok iyi biliyorum emin olun ki herşey üç günlük direnç süresini kırana dek. Sonrasında yaşam stiliniz oluyor zaten. Spor yapmak şart hemde kesinlikle yaşantımızın vazgeçilmezlerinden olmak zorunda.
  Hergün değil her akşam değil fakat haftada mümkünse üç yada iki akşamın altına asla düşmemeli. Haftada 3 gün çok çok ideal. Koşun spor yaparken yürümeyin yürümekle spor yaptım deyip 1 ayda alacağınız yolu 1 senede almayın. Onun yerine koşun mutlaka koşun terleyin hemde çok terleyin ki teri sadece burada dökün, başka zaman döküldüğünde hayattan zevk alamıyoruz işte.
  Kim istemez ki hayatta; yatakta çok terleyip de nefes nefese kalmaktansa onun yerine sporda terlesin spor yaparken yorulsun da, yatakta ise uzun uzun süreler yorulmadan sürekli sağlıklı ve dik şekilde karşısındakini de kendisi gibi mutlu edebilsin.
  Mutlaka yüzün, sudan kaçmayın, suyu sevin. Sık sık duş alın daha çok zinde kalın.
  En önemlilerinden birisi mekik çekin faydasını göreceksiniz. Bacaklarınızı ve karın bölgenizi çok çalıştırın farkı yaşayın hayatta mutlu olun.

  Sigaraya gelince, sağlığınızı kesinlikle çok olumsuz yönde etkiliyor, bırakın.
  Ben mi kesinlikle bırakmam ilk üç kuralı uyguladıktan sonra bırakmam kesinlikle ama tek bir farklılıkla asla ben onun esiri olmam sadece zevk aldığım için, bu zevkten muhtaç kalmak istemediğim için içerim ama bir paket sigarayı üç yada dört günde içerek.

  Ben geçen yedi, sekiz ay öncesine kadar bunları uyguladım çok memnun kaldım, gerçekten çok zevk alıyordum aynı şekilde karşımdaki de keza. Sonra tamamen bıraktım neredeyse spor olacak diye dişlerimi bile fırçalımıordum :)
  Fakat bugün fark ettim, yanlışımı buldum.
  Uygulayacağım çözüm yolum budur buradan dile getirdimki aslında sağlı olan ama bu hususlara dikkat etmeyen bizim gibi kişilere de bir parça yol göstermesi diye.

  Hayat herkesin kendi hayatı, sorun herkes de ortak çözüm yolu başlerken zahmetli sonrasında yaşam tarzı olan bir husus zaten, vücudu gibi zihnide sağlıklı olan herkes bu yazdıklarımı idrak eder ve biran önce bu şekilde bir yaşam formuna geçer.

  Şu kısa hayattan zevk almak gerçekten kolay sadece uygulamak isteyelim, çünkü isteyince herşey oluyor bu hatta.

  Saygılar.

  mesut ünal | 11 Tem 2010 , 03:03

  arkadaşlar böyle şeylere inanmayın bakın size bir tavsiyede bulunayım bu sorduklarınızın hepsi sünnetten kaynaklanıyor.neden derseniz ki şöyle bazı kişiler bunun farkında olmuştur.her erkek sünnet olmuştur.Demek istediğim bu sünnetten kaynaklanıyor.Çünkü bazı sünnetçiler sünnet ettikleri zaman deride biraz pay bırakıyolar,buda penisin daha fazla büyümesine neden oluyor.birde deride bırakılan pay ileriki hayatta penisin deriden kaynaklanan eğilmesine engel oluyor.

  Symbolic | 01 Ağu 2010 , 17:44

  mesut ünal tamamen doğru bir noktaya değiniyor arkadaşlar. ne hikmektse sadece penis derisinde yüzlerce kılcal damar var. ne yazıkki sünnet esnasında bu damarların epeyce fazlası tahrip olup ölüyor. süngerimsi dokununda bu fazla deri boyunca ilerlemesi genişlemesi gerekiyor ne kadar küçük kılıf okadar küçük…. anlaşılmıştır galiba.

  okuduğum bir biyoloji kitabında şöyle bir ibare vardı. insan derisi sağlıklı ve normal bir vucudda ortalama kendi boyutun yaklaşık 25 katı kadar büyüye biliyor. fakat cinsel organda ise bu kat sayı sadece 5 kat :( yani sünnetinizden sonra kesilen 1,5 – 3 cm deri parçası yaklaşık olarak 5 ile 12 cm arasında bir kayıba neden oluyor.

  şöylede bir tırnak açayım. komik olan ise cinsel hayatınızın düzenli olmaması. normal şartlarda blu çağına giren bir gencin ayda ortalama 6 kez cinsel ilişkiye girmesi gerektiği ve bu sayınında ilerleyen yaşlarda katlanarak artması gerektiği…. falan filan işte.

  şu dakkadan sonra ne yaparsanız yapın birşey değişmeyecektir buna kendinizi inandırı. belki estetik oparasyonla olabilirmi onuda ASKman dergisnde okudum. bkendi vucudunuzdaki yağı penise enjekte edilerek ve bir kaçtane iç bağı keserek ancak ve ancak 4 cm kadar büyültüldüğü o kadar. ama 1 yıl sex yok unutmayın bunuda. birde dip not . penisinizin ve testinizin üstünde mümkün mertebe kıldan tüyden arındırın. protein kaybını ve ve bu bölgedeki yağ birikmesini engellemiş olursunuz.

  op.kawinra | 08 Ağu 2010 , 21:57

  arkdaşlar Boş konuşmalar bunlar bunların hiç birinin aslı fazlı yoktur erkeklik büyütmek yanı penis büyütmek nın yöntemi operaasyon cerahinden başka alternatif yolu yoktur.vakom lar haplar kremler bunlşar hep aldatmacadır inanmayın ömrünüzün sonuna kadar hap krem sv kulllanın hiç bir değişiklik olmayacaktır.ancak ameliyatla olur bu tür durumlaröyle bir sornunuz var ise en yakın cerahi doktorunuza başvurun

  hakan demir | 01 Eyl 2010 , 00:03

  arkadaslar ben penıs buyutme hapı kullandım ve 3. kutu bıtmek uzere hıcte oyle dedıklerı gıbı 7 cm fılan buyuyecek dedıklerı seyler olmadı yalan yani bosun 299 tl 300 tl vermeyın bence.

  mehmet direk | 19 Eyl 2010 , 21:35

  bende denedim ama hiç faydasını görmedim.neyse şunu sizinle paylaşayım yinede çünkü faydasını çok gördüm.sabahları ve yatmadan önce keçiboynuzu kullandım.penisimde sertleşme ve büyüme olduğunu hissettim.sonra boyunu ölçeyim dedim.23,7 cm idi önce.bu tedaviye devam ettim 2 ay sonra 24.1 cm ye ulaştığını ve her zaman sertliğinin sürekli olduğunu gördüm.bence sizde deneyin faydasını göreceğinizden eminim.peki nasıl kullanacaksınız keçiboynuzunu? şöyle tarifini vereyim.sabahleyin yarım litre suyu ocağa koyup kaynatın.sonra içine 7 tane keçi boynuzunu 6-7 parçaya ayırıp 6 dk kadar kısık ateşte kaynatın.yarım saat dinlenmeye bırakıp 1 su bardağı için.bu tedaviyi 40 gün devam edeceksiniz.sonra sadece uyumadan gece tekrarlayacaksınız.sizde faydasını göreceksiniz eminim.

  Kemal Demirci | 16 Eki 2010 , 00:50

  Mesut Ünal isimli arkadasin yazdiklarina bende katiliyorum.ergenlikte büyümesi gereken penisin uzamamasi yanlis sünnetten kaynaklaniyor.sünnet adeti olmayan toplumlarda penis boyu daha büyük.yani bizim sünnetcilerin islerini daha ciddiye almalari lazim…

  mehmet yucedag | 13 Kas 2010 , 03:57

  valla arkadaslar hic kullanmadim bu haplardan ama dogrusu 1 2 santim daha olsaydi fena olmazdi diye dusunuyordum simdi sizin yazdiklarinizi okuyunca kafam karisti enisi bizimki böle kalsin.

  Kaan Berk | 13 Kas 2010 , 18:50

  Bunların hepsi yalan bende kullandım birde sağlığımdan oldum
  yan etkileri var dikkat edin arkadaslar

  kadir | 22 Kas 2010 , 08:17

  Yaw benimki 15 cm cidden hiç sorun yapmıyorum. ne olacak ki sanki 20 cm olsa. orta okulda erkekler açıp gosterirdik birbirimize kiminki daha küçük diye, cetvelle ölçerdik, en küçük benimki diye dalga geçerlerdi.. ama hiç de moralimi bozmadım. siz de boşuna dert yapıyorsunuz kendinize..

  Kalafat | 03 Ara 2010 , 01:17

  vay arkadaş bide türkiyenin en ünlü sünnetçisine kestirdik iyimi o bile yapamadıysa vay halimize gençleri bu sünnetçilerden kurtarın gerekli bilgileri aldınız madem engel olun fazla deri almasınlar yazık.Sonradan psikolojileri bozulmasın.Sahsen benimkinin boyu 16 17 cm bayada kalın ben memnunum ama biraz daha olsa fena olmaz diyenlerdenim.Burda adam akıllı denencek bir fikir bulamadım.Bi yerde penisinizin kafasını çekin 1dk bekleyin felan diyodu bunu 8 10 seans uygulayın gibisiden bakalım bu aklıma yattı bunu deniycem bi değişiklik olursa burdan paylaşırım ki siz deneyin bi zararını görmezsiniz.Kafasından tutup çekiceksiniz ve beklıyceksınız 1 dk kadar ama bu çekme size ne acı verecek nede gevsek kalacak sekilde olmalı.

  emre | 30 Ara 2010 , 01:53

  arkadasim ben iki defa sunnet oldum. sende 17 varmis begenmiyosun . bizde 13 var biz ne yapalim.bence sunnetcilerden hesabini sormak lazim.iyiki ucuncuyu istemediler.bu sefer hepsini goturecektiler heralde.ben denemek istiyorum haplari. ben dusunuyorum ise yaramiyosa devlet neden musade ediyor.reklam kanunu diye bi sey yokmu.bilmiyorum yani bakalim

  engin keser | 09 Oca 2011 , 20:07

  hapları kullanıpta memnun olan varmı acaba yazarsanız sevinirim

  serkan | 10 Oca 2011 , 14:10

  arkadaşlar şunu söyleyeyim ki bizler kulaktan dolma ve yanliş bilgilerin tesirinde kalıyoruz bizim bi arkadas var boyu 190 penisi 22 cm ve kendi bi ara anlatmıştı kadın sertleştirmek için çok ugrasmış ama çok zor sertleşiyormuş söyle düşünün bi tırla ötöbüsle bi taksi bir degildir nasıl buyuk basın derdi buyukse buyuk malında derdi buyuktur hepsini içeri sokamadıktansonra yada esinizin sevgilinizin canını yaktıktan sonra sexsi esinize korku ve eziyet olarak yasattıktan sonra ne kıymeti var ve 10 cm den yukarısı bi kadını mutlu etmeye yeter ama unutmayın erkeklerin kimyasıyla kadının ki farklıdır bi erkek ilişkiye girmeden hazır hala geliyor tanrı kadına daha cömert davranmış biş erkekler bi gögüs bacak frikik görunce hemen sertleşiyoruz ilişki sırasında bosalınca aradan mutlaka zaman geçmesi gerekiyor buda erkegin dogasında vardır kadın yattıgı yerden zevk alırken bız onu tatmın etmeye çalışıyoruz kendımden fark ettim ki ben sexte sırf partnerimi heycanlandırmaya onun zevk almasını saglamaya calısıyorum bu herkeste boyledir bi kadın sizin yaptıklarınıza tepki vermeden yatıyorsa boynunu ulagını oksadıgınızda öptüğünüzde duruyorsa ve sordugunuzda etkilenmiyorum diyorsa yalandır size tahrik oldugunu belli etmek istemıyordur ki sizin çok ileri gitmenizden korkuyordur
  tüm meseleyi sexse baglamayın sevgi olursa geriside gelir yanlız eşlerinizi sadece sizi tatmın etmesi gereken varlıklar olarak görmeyin sevgi şevkatle yaklasın dogal olun bi an önce içine sokup siz bosalıp onu ilişkinin ortasında yarım bırakır sanız sexsten sogur ve istemediği seyleri yapmayın bırakın sizi o yönlendirsin acele etmeden sabırlı olursanız o size butun kapıarın anahtarını verecektir eger yaradan bizlerin organlarını bu boyda vermişse uygunu dogaı budur dogal olmayan bişeyin kalıcılıgı olmaz ilaclar falan da boy uzatmaz oyle olsa insanlar kendı boylarını uzatırdı ve bukadar dusuk fiyatlara satmazlardı bu ilaçları bence sevgi birinci planda olmalı sexse ve porna filmlere takılmayın onların amacı insanları zevkten uzaklastırmaktan baska bişey degil biiyorum ki biçok insan ilk izleyişinde kusma noktasına gelmiştir bir insan eşinin agzına yuzune bosalıyorsa o insan hayvandan aşagıdır ki bunu dogada hiçbir hayvan yapmaz o izlediklerimiz batının yozlasan toplumun sapkınlık ve saskınlıgıdır kendi örf adetlerimizi sahip çıkarsak her konuda mutlu oluruz saygılarımla

  armağan güven | 12 Oca 2011 , 19:53

  Bende inanıyorum ki sünnet faktörü önemli. Adam gibi sünnetci ucundan az keser Bırakır. ne yapıyor tuttum eti kes. Benim penisimde bu yüzden eğrilme var. baş kısmından aşağı ete uzanan kısım uzunca. Penis büyümek isterken yeterli et olmaması boyunun büyümesini engelliyor.
  Birde slip giymemeli. Bir de ergenlikte çok yapılan masturbasyonda geri hareketten çok ileri doğru hareket yapılmalı .

  ümit | 25 Oca 2011 , 04:05

  arkadaşlar ben bir ay kullandım ve 3 kutu aldım devam ediyorum ama hiç bi faydasını görmedim sadece cinsellikte biraz güç veriyo büyüme hikaye eğer üç kutuda büyürse yazarım ama hiç büyücekmiş gibi gözükmüyo

  büyütme hapları | 04 Şub 2011 , 00:02

  penis büyüten hapların, penisi büyütmekle uzakdan yakından hiç bir ilgisi yok ancakben 3 kutu bitirdim ve 1 mm dahi uzamadı adece bu haplar hakkında şunu bilmenizi istiyorum bewnce önemli mütüiş bir patlamayla aynı ergenlikdeki zamanlarda olduğu gibi bir orgazm yaşamanızı tetikliyor yani bu yönden mütiş bir hap zaten bitkisel

  Mustafa isini | 04 Şub 2011 , 16:23

  sevgili arkadaslar ben partnerimle artik iliskiye giremez hale geldim bende bu büyütme yöntemlerinin garantisini bilen varsa söyleyin bana

  kingofelt | 15 Mar 2011 , 15:09

  arkadaşlar hepinize değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.. nedense bizi penisimizin küçük olduğu fikrine kaptıran izlediğimiz porno filmlerdir. oradaki durum tamamen istisna ve özenle seçilmiş kişilerdir. bizim için kesin fikir partnerimizin ne dediğidir. onun fikrini alıp da değerlendirme yapmak en sağlılısı..

  deva | 21 Mar 2011 , 12:22

  ya arkadaşlar yukarıdaki tüm yorumlar için teşekkürler de herkes o haplardan ya da sünnetten bahsetmiş.dediğim gibi yine de bilgiler güzel ama hiç kimse net bi cecap vermemiş.şimdi penis büyütmenin doğal bir yöntemi var mı yok mu.hapların yalan olduğu kesin bir şey zaten.benim için önce büyütmenin doğal yolu var mı onu cevaplarsanız memnun olcam.teşekkürler…

  emiro | 07 Nis 2011 , 18:31

  öncelikle bu sayfaya ve yorumculara samimiyetinden teşekkürler.bu yorumlardan şunları çıkartalım.
  1-penis büyütücü haplar sahtekarlık.gerçek olsaydı efsane dillere dolanmıştı.
  2-sünnet de deri fazla kesiliyor.
  3-bazı şeyler insanın fiziki büyümesine bağlı.
  4-penis büyütücü bir ilaç yok.(yetişkinler için)
  5-porno filmler den uzak durmalı.nedeni
  şimdi normal filmlerde artisler ve rolleri belli,porno filmlerde de öyle bu bizim kendimizi güvensiz hissetmemizi sağlıyor.
  6-sağlıcakla kalın

  fatih | 11 Nis 2011 , 02:42

  sağolun ya,300ü bayılcaktım,vazgectim;)

  AGIR AGABEY | 10 May 2011 , 20:10

  penisin buyuk veya kucuk olmasi onemli degil onemli olan saglam olmasi ,istendiginde isini basariyla yapmasi ,bir Fifansiz atasozu der ki kucuk bir caliskan buyuk bir tembelden iyidir. penis buyultme cerrahi ameliyatla gerceklestirilebilir ama tehlikesi vardir sertlesme sikintisi gibi selamlar

  Kemal Ulusoy | 12 May 2011 , 02:53

  Beyler bu hapların hiç ama hiç bir şekilde faydasını göremezsiniz.İçerisinde epimedium,tribulus türevi bitkiler var.Bu bitkiler en fazla testosteron dengenizi ve kan dolaşımınızını düzenler.Sonuç olarak en fazla cinsel isteğiniz artar.Cinsel istek artınca da daha sert ereksiyonlara ulaşırsınız.Hatta bazı insanlar hayatı boyunca hiç tam ereksiyon olmamıştır.Bu bitkilerin etkisiyle tam ereksiyon olur ve penis %100 sertliğe erişince biraz daha iri ve kalın durur.Kişi de penisinin büyüdügünü sanar.Arkadaşlar bence tek düşünceniz ereksiyon kalitesi olsun.Benim penisim 18 cmdi ereksiyon halinde.vücut gelistirme için testosteron ignesi vurdum.Libidom düştü şimdi inanılmaz zor sertleşiyorum ve penisim %80 civarı sertleşiyor penisimi ölçüyorum maximum 16.5 cm geliyor.Ama viagra attığım zaman yine eskisi gibi 18 cm oluyor buna ne diceksiniz.Herşey ereksiyon kalitesiyle ilgili.Ereksiyon kalitesini de doğal yollardan en sağlıklı şekilde sigarayı bırakarak ve spor yaparak yaparsınız.

  f.aslan | 16 May 2011 , 09:48

  arkadaslar penis buyuttugu ıddaa edilen haplardan kullandım hıc bır yararını gormedım bunlar sadece aldatmaca uzattı dıyenlerde bu ısten yarar saglayan kısıler sakın bızım dustugumuz hataya sızde dusmeyın

  serkann yüce | 30 May 2011 , 13:00

  benim penisim 21.5 cm şükürki benim hap map ihtiyacım yok yeri geliyor 3 defa 4 defa üst üste rahatlıyorum.bence olay erkekte bitiyor.kadın tenine deyince kendilerini koy veriyorlar.aklınız koyduğunuz yerde olmasın yaptığınız işte olsun 6 cm lik olsa bile kadına yeter erkeğede önemli olan kullanabilmek.bide bu haplardan kullanan birkaç kişi tanıyorum.onlardan duyumum şöle az bir zevk alıyorduk oda gitti.sertleşme yok istek yok diyorlar.bence kullanmayın.her erkekte marifet vardır yeterki kullanın.penis boyunuda hiç kafanıza takmayın nekadar büyük olsa okadar başınız dertte.mesela ben yapacağım kişi görünce hemen korkuyor bende bundan rahatsız oluyorum.13 cm lik yeter ve ideal bir boydur.böyle şeylerin de peşine düşmeyin.

  melih | 06 Haz 2011 , 19:10

  Arkadaşlar benim penisim normal boyutlarda ama insanoğlu doyumsuz olduğu için biraz daha büyük olsa daha iyi olur diyor. Arkadaşımda vardı pompayı 1 kere denedim 3-4 saat boyunca etkili olcak şekilde biraz daha büyüme ve kalınlaşma şahsen bende oldu . fakat bu yazıyı ve zararlarını okuduktan sonra bi daha kullanmayı düşünmüyorum . çünkü kullanırsak bu aletsiz sertleşmemeye başladığında cinsel hayatımız bu alete bağımlı kalabilir ve böyle birşeyede hiç gerek yok .

  hasan bagcıllı | 13 Haz 2011 , 22:07

  evliyim eşimle sorunlar yaşıyoruz benisim dokuz santim eşim zevkalamıyorum diyor ben heb üzülüyom belik bişey deyil taktir ilyi benisimi büyütmek isdiyoum amilyalar cokmu bahalı oluyor büyütmeyi cok isdiyorum vpilis diye cok hablar aldım ama hifaydasına görmedim silerden olumlu ceblarınız beliyorum

  MURAT | 10 Ara 2012 , 20:44

  karı kucuk dıye sorun yapıyosa beklentılerı buyuk bosa gıtsın memnun olna bırıyle evlen hayat yoksa zından olur sana kardes

  Mustafa | 28 Ara 2013 , 21:01

  Performanstan yada uzunluğundan şikayet eden arkadaşlar.. Alkol yada sigara kullanıorsanız bırakın ve spora başlayın tavsiye ederim…. Saygılarr.

   Yorumunuzu yazın

   Mesajınız


Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir
 

2006-2014 Sağlık Bilgisi, Sağlık Haberleri, Kadın, Diş, Çocuk, Bebek, Bel, Fizik Hastalıkları. | Wordpress | Sırrı ÖZDEN
Site haritası