Kategori: Cinsel sağlık


Sevişme sırasında neler olurya da aşk oyunları çift­lerin cinsel birleşmeye hazır duruma gelmesini sağlamak için öpüşerek, sarılarak ve birbirlerini okşayarak uyarma sürecidir. İnsanların “” için istedikleri miktarı kişiden kişiye çok değişir. Çiftlerin çoğu her ikisine de uyan bir ‘rutin’ geliştirir; ancak bazen cinsel birleşmeler arasına ya da oral seks dönemleri serpiştirerek ve yeni pozisyonlar deneyerek bu rutini kırmak eğlenceli olabilir. Se­vişme sırasında ne olacağını belirle­yen kalıplar yoktur; önce , ardından yapmak ve bu­nun cinsel birleşmeyle noktalanması gibi bir kural yoktur; hazzın bir bölü­mü de bütün bunları içinizden geldi­ği gibi bir araya getirmektir.

Öpüşmek (dudakların, bedenin ya da ), , ve çiftin gevşemesine ve fizik­sel olarak kendini eşine yakın hisset­mesine yardım eder. Uyarıldıkça bir­birlerinin bedenini keşfemeye başla­yabilirler. Kadınlar genellikle göğüs­lerinin ve meme başlarının hafifçe okşanmasından ya da öpülmesinden ve uyluklarına dokunulmasından hoşlanır. Parmaklardan birinin ya da ikisinin vajinaya sokulması da hoşla­rına gidebilir. çok duyarlıdır ve kadın yeterince uyarılmadıysa ya da temas şiddetli ya da sertse klitorise dokunmak acı verebilir. Kadınla­rın çoğu gövdesinin (ya da çevresinin) hafifçe art arda okşanma­sından ya da dokunulmasından hoş­lanır ve birçok kadın oral seksi çok heyecan verici bulur.

Erkekler penis gövdesinin ve ba­şının tutulmasından, art arda okşan­masından ya da öpülmesinden, ya­lanmasından ve (dondurma gibi) emilmesinden hoşlanır. Penisin sıkı mı, yoksa gevşek mi tutulacağı ko­nusunda beğeniler farklılık göstere­bilir. Bazı erkekler testislerine doku­nulmasından ya da avuca alınmasın­dan ya da kalçalarının ve uylukları­nın okşanmasından da zevk alır. Er­keklerde meme başı kadınlardan da­ha az duyarlıdır, ama bazı erkekler meme başlarının uyarılmasından da hoşlanır.

Çift cinsel birleşmeye hazır oldu­ğunda penis vajinaya sokulur ve rit­mik bir biçimde birlikte hareket ede­rek cinsel hazzın artması sağlanır. Elle uyarılma aşamasından cinsel birleşmeye geçiş erkekte cinsel hazzı çok artırır, ama kadında bu her za­man böyle olmaz. Sevgi dolu bir iliş­kide kadın penisin vajinaya girme­sinden büyük duygusal doyum alır, ama bütün cinsel birleşme pozis­yonlarında klitoris yeterince uyarılamaz. Yeterli deneyimi olmayan ya da sık sık sevişmeyen bir kadın, ye­terince uyarılsa bile penisin vajinaya girişi sırasında acı duyabilir. Çiftlerin farklı pozisyonları deneyerek, sevi­şirken bunlardan hangisinin kendile­rine daha uygun olduğunu araştır­maları gerekir.http://www.saglikbilgisi.org/sevisme-sirasinda-neler-olur.html


Bu yazı 237 defa okunmuş

Etiketler: , , , , , , , , , , ,   Yorumunuzu yazın

   Mesajınız


Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir
 

2006-2014 Sağlık Bilgisi, Sağlık Haberleri, Kadın, Diş, Çocuk, Bebek, Bel, Fizik Hastalıkları. | Wordpress | Sırrı ÖZDEN
Site haritası